21 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z radością powitali długo oczekiwaną wiosnę. W tym dniu obowiązywały wyłącznie stroje w żywych, wiosennych barwach. Z klasowych gazetek zniknęły bałwany i zimowe krajobrazy. Ich miejsce zajęły pierwsze wiosenne kwiaty, zielona trawa i wesołe bociany.
Wszystkie zajęcia lekcyjne przebiegały w radosnej atmosferze. Nie było kartkówek, sprawdzianów i odpytywania. Uczniowie zastąpili szkolne plecaki walizkami, workami, koszykami, reklamówkami, skrzynkami i innymi zabawnymi opakowaniami zastępczymi. W wielu klasach uczniowie wcielili się w role nauczycieli i samodzielnie prowadzili zajęcia. Młodsze dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, malowały wiosenne pejzaże. Obejrzały również wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu szkolnych koleżanek i  kolegów. Na boisku szkolnym dzielnie przeganiały zimę, a śpiewem i zabawą witały wiosnę. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego krążyły po szkolnych korytarzach  i częstowały wszystkich cukierkami. W tym dniu został także rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz zestawy artystyczne ufundowane przez Radę Rodziców.
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w wyjątkowo miłej i radosnej atmosferze. Nad jego organizacją i przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski.

Wioletta Molińska

Comments are closed.
Skip to content