Spotkanie z weterynarzem

31 marca 2022 r. odbyło się ciekawe spotkanie uczniowie klasy 3b z Panem Markiem Jeske, lekarzem weterynarii. Zostało ono zorganizowane w ramach realizowanego przez uczniów bloku tematycznego „Zwierzęta wokół nas”. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycia wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.
Pan Marek opowiedział dzieciom, jak wygląda jego strój do pracy, na jakie choroby najczęściej chorują zwierzęta oraz przybliżył sposoby ich leczenia. Podał wiele cennych rad dotyczących opieki nad różnymi zwierzętami – domowymi i egzotycznymi. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć podstawowe narzędzia pracy weterynarza, takie jak: trokar, stetoskop, kleszczyki, termometry, czy różnej wielkości strzykawki i igły. Nie zabrakło też okazji do zadania Panu Markowi wielu pytań, na które udzielał cennych, ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi.
Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Jeske za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie cennej lekcji, która pozwoliła uczestnikom, choć częściowo, poznać ten ciekawy, bardzo odpowiedzialny i pełen wyzwań zawód.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content